Jak wybrać ślubne zaproszenie?

Obecnie spora część narzeczonych decyduje się na ręcznie robione zaproszenia ślubne. Są one oryginalne, unikalne i pokazują spore zaangażowanie młodych w swój wymarzony ślub, ponieważ wykonanie ich nie jest proste ani szybkie.

Zaproszenia na ślub ręcznie robione to nie wybór dla leniwych, a także chcących zaoszczędzić, gdyż koszty nie należą do najniższych. Ceny materiałów potrzebnych do ich wykonania bardzo często wypadają drożej, niżeli zamówienie gotowego projektu zaproszenia.

Pierwszy wybór jakiego będzie trzeba dokonać to odpowiedni papier. Chodzi tutaj o grubość. Powinien być sztywny, co zapobiegnie pogięciu się lub uszkodzeniu w czasie wysyłki pocztą. Grubość jest także istotna z innego powodu – nadruk nie może przebijać na drugą stronę. Ponadto jeżeli dobierzemy jakieś dodatki naklejane na pierwszą stronę to ten cienki nie poradzi sobie z ciężarem ozdób.

Faktura papieru będzie zależała od upodobań. Papier można kupić w sklepie papierniczym, drukarni, albo przez Internet. Koszty arkusza to przedział od 50 groszy do 5 złotych.
Zaproszenia ślubne ręcznie robione mogą być przyozdobione fantazyjnym ażurem, który wykonamy za pomocą specjalnych dziurkaczy. Można je kupić w papierniczym, czy w Internecie. Najpopularniejsze to kwiaty, serduszka, wzory geometryczne.

Środek zaproszenia to moment kiedy trzeba zdecydować się na odpowiednią czcionkę i ułożenie tekstu. Druk musi być dobrej jakości. Jeśli nie mamy dobrej drukarki to na prawdę nie warto ryzykować utraty zakupionego papieru. Lepiej zlecić druk w drukarni.